Instruktører

Rollingerne  – Et teaterhold for de 6 til 9 årige
Instruktør:
dscf8731_charlotte_rasmussen
Charlotte Appelquist Rasmussen
Tlf.:  30 13 69 25
Mail: charlotte.timmermann@frederiksbergteater.dk
 Instruktørassistent:
dscf8751_natasja_rasmussen
Natasja Mia Yde Rasmussen
Tlf.: 31 20 92 15
Mail: natasja.yde@frederiksbergteater.dk
 Instruktørassistent:
dscf8609_anne_alfredsen
Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 22 86 39 17
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk
Spillopperne – Et teaterhold for de 10 til 13 årige
Instruktør
dscf9546_magnus_bryld
Magnus Bryld Bøye
Tlf.: 29 40 33 03
Mail:
magnus.bryld@frederiksbergteater.dk
Instruktørassistent:

Vibeke Blindbæk Schou
Tlf.: 
Mail:
(Instruktørassistent Under oplæring),

Mathilde Emilie Gers
Tlf.:
Mail:

Børnemix  – Et teaterhold for de 7 til 13 årige
Instruktør


Thomas Martin Skjødt
Tlf:
27 12 61 55
Email:
 thomas.skjoedt@frederiksbergteater.dk

Instruktørassistent:

Amalie
Tlf.:
Mail:


Paletten – Et teaterhold for de 12 til 16 årige
Instruktør:

Tobias Freese Pedersen 
Tlf.:
26 22 84 51 
Mail: 
tobias.pedersen@frederiksbergteater.dk
Instruktørassistent:

Thea Juul Blay Mathilde
Tlf.: 
Mail:
(Instruktørassistent Under oplæring),

Sarah Simone Jørgensen
Tlf.: 
Mail:
Kulissen – Et teaterhold for de 12 til 16 årige
Instruktør

Zofia Zelazny
Tlf.:
42 70 44 78
Mail: 
zofia.zelazny@frederiksbergteater.dk
(Afbud ringes til)
Instruktør:

Nanna Bang Davidsen
Tlf.:
Mail:
Instruktør

Thorvald Væver Jensen
Tlf.:
Mail:
“TeenAct”  – Et teaterhold for de 13 til 19 årige
Instruktør:
dscf8564_michelle_feldborg
Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk
Instruktør:
dscf8618_sofie_poulsen
Sofie Poulsen
Tlf.: 31 15 62 72
Mail: sofie.poulsen@frederiksbergteater.dk
Instruktør:

Thomas Martin Skjødt
Tlf:
27 12 61 55
Email:
 thomas.skjoedt@frederiksbergteater.dk
Teaterholdet Blink – Et teaterhold for de 17 til 25 årig
Instruktør:

Malene Rysgaard
Mail: malene.rysgaard@frederiksbergteater.dk
Instruktør:

Cecilie Louise Withagen
Tlf.:
30 50 09 15
Mail: 
cecilie.withagen@frederiksbergteater.dk
Instruktør

Magnus Løvkvist
Tlf.:
20 68 52 76
Mail:
magnus.loevkvist@frederiksbergteater.dk
(instruktørassistent under oplæring)

Tanya Schurter Devtschbein
Tlf.:
Mail:
Skonnerten  – Fra 17 år – Ungdom/voksenhold
Instruktør:

Martin Rasmussen
Tlf.:  40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk
Produktionsleder:
dscf8759_lasse-rasmussen
Lasse Kragballe Rasmussen
Tlf.: 24 82 94 44
Mail: lasse.rasmussen@frederiksbergteater.dk
Jurex  – Voksenhold
Instruktør:
dscf8589_torben_thillerup-v2
Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
Instruktør:
dscf8592_finn_jensen-v2
Finn Asbjørn Jensen
Tlf.: 40 40 50 54
Mail: finn.jensen@frederiksbergteater.dk
Produktionsleder:

 Lea Niclassen
Mail: lea.niclassen@frederiksbergteater.dk
Nyhed (Med opstart i september måned).
Teaterholdet “Sidste Akt” (Et teaterhold for pensionister, førtidspensionister, efterlønnere) 
 Instruktør:

Annemaja Silke Breil
Tlf.:
Mail:
  Instruktør:

Torben Risberg Hansen
Tlf.:
Mail:
Instruktør:
dscf8589_torben_thillerup-v2
Torben Thillerup
Tlf.:
53 31 68 64
Mail:
 torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
Projektleder

Gert V. Nielsen
Tlf:
61 26 64 93
Mail:
 gert@frederiksbergteater.dk
Musik/Sanggruppen “Den Sure Voksne – De Forkælede Børn” (Et begrænset antal børn/unge mellem ca. 8 år og ca. 15 år.)
Leder:

Gert V. Nielsen
Tlf: 61 26 64 93
Mail: gert@frederiksbergteater.dk
Assistent

Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 22 86 39 17
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk
Freelance instruktører mv. i Frederiksberg Teater
Kan bruges som vikarer og hjælpere ved  instruktionsarbejde m.v.
Instruktør (vikar)
dscf8770_laerke_zachariasenL
ærke Zachariasen
Tlf.:23 67 68 32
Mail: laerke.zachariasen@frederiksbergteater.dk
 Koreograf:
dscf8558-tina_christina
Tina Christina Yensen
Tlf.: 53 80 43 90
Mail: tina.christina@frederiksbergteater.dk</