Instruktører

Rollingerne  – Et teaterhold for de 6 til 9 årige
Instruktør:
dscf8731_charlotte_rasmussen
Charlotte Appelquist Rasmussen
Tlf.:  30 13 69 25
Mail: charlotte.timmermann@frederiksbergteater.dk
 
 
Instruktørassistent:
dscf8751_natasja_rasmussen
Natasja Mia Yde Rasmussen
Tlf.: 31 20 92 15
Mail: natasja.yde@frederiksbergteater.dk
 
Instruktørassistent:
dscf8609_anne_alfredsen
Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 22 86 39 17
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk
Spillopperne – Et teaterhold for de 10 til 13 årige

Instruktør
dscf9546_magnus_bryld
Magnus Bryld Bøye

Tlf.: 29 40 33 03
Mail: magnus.bryld@frederiksbergteater.dk

Instruktørassistent:


Tlf.: 
Mail: 
(Instruktørassistent Under oplæring),

Mathilde Emilie Gers
Tlf.: 60 58 80 01
Mail: mathilde.gers@frederiksbergteater.dk
Børnemix  – Et teaterhold for de 7 til 13 årige

Instruktør


Thomas Martin Skjødt

Tlf:
27 12 61 55
Email:
 thomas.skjoedt@frederiksbergteater.dk

Instruktørassistent:

Amalie
Tlf.:
Mail:


   
   
Paletten – Et teaterhold for de 12 til 16 årige

Instruktør:

Tobias Freese Pedersen 
Tlf.:
26 22 84 51 
Mail: 
tobias.pedersen@frederiksbergteater.dk

Instruktørassistent:

Thea Juul Blay
Tlf.: 53 65 08 59

Mail: thea.blay@frederiksbergteater.dk
(Instruktørassistent Under oplæring),

Sarah Simone Jørgensen
Tlf.: 22 81 17 08
Mail: sarah.simone@frederiksbergteater.dk
  

 

Kulissen – Et teaterhold for de 12 til 16 årige
Instruktør

Zofia Zelazny
Tlf.:
42 70 44 78
Mail: 
zofia.zelazny@frederiksbergteater.dk
(Afbud ringes til)

Instruktør:

Nanna Bang Davidsen
Tlf.: 22 92 03 27 
Mail:
 nanna.davidsen@frederiksbergteater.dk

Instruktør

Thorvald Væver Jensen
Tlf.: 31 95 65 63
Mail: thorvald.jensen@frederiksbergteater.dk

“TeenAct”  – Et teaterhold for de 13 til 19 årige
Instruktør:
dscf8564_michelle_feldborg
Michelle Feldborg Kristensen

Tlf.: 22 18 74 42 
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk
Instruktør:
dscf8618_sofie_poulsen
Sofie Poulsen

Tlf.: 31 15 62 72
Mail: sofie.poulsen@frederiksbergteater.dk
Instruktør:

Thomas Martin Skjødt
Tlf:
27 12 61 55
Email:
 thomas.skjoedt@frederiksbergteater.dk
Teaterholdet BlinkEt teaterhold for de 17 til 25 årig
Instruktør:

Malene Rysgaard 
Mail: malene.rysgaard@frederiksbergteater.dk
Instruktør:

Cecilie Louise Withagen
Tlf.:
30 50 09 15
Mail: 
cecilie.withagen@frederiksbergteater.dk
Instruktør

Magnus Løvkvist
Tlf.:
20 68 52 76
Mail:
magnus.loevkvist@frederiksbergteater.dk

(Instruktørassistent Under oplæring).

Tanya Schurter Deutschbein
Tlf.: 22 51 36 88
Mail: tanya.deutschbein@frederiksbergteater.dk

  
Skonnerten  – Fra 17 år – Ungdom/voksenhold
Instruktør:
Martin Rasmussen
Tlf.:  40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk
Produktionsleder:
dscf8759_lasse-rasmussen
Lasse Kragballe Rasmussen
Tlf.: 24 82 94 44
Mail: lasse.rasmussen@frederiksbergteater.dk
 
Jurex  – Voksenhold
Instruktør:

Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
Instruktør:
dscf8592_finn_jensen-v2
Finn Asbjørn Jensen
Tlf.: 40 40 50 54
Mail: finn.jensen@frederiksbergteater.dk
Produktionsleder:

 Lea Niclassen
Mail: lea.niclassen@frederiksbergteater.dk
Nyhed (Med opstart 4. september måned).  
Teaterholdet “Sidste Akt” (Et teaterhold for pensionister, førtidspensionister, efterlønnere) 
 Instruktør:

Annemaja Silke Breil 
Tlf.: 26 16 20 02 
Mail: 
anne.breil@frederiksbergteater.dk
  Instruktør:

Torben Risberg
Tlf.: 22 35 16 24
Mail: torben.risberg@frederiksbergteater.dk
Instruktør:

Torben Thillerup
Tlf.:
53 31 68 64
Mail: 
torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
Projektleder

Gert V. Nielsen
Tlf:
61 26 64 93
Mail:
 gert@frederiksbergteater.dk
  
Freelance instruktører mv. i Frederiksberg Teater
Kan bruges som vikarer og hjælpere ved  instruktionsarbejde m.v.
Instruktør (vikar):
dscf8770_laerke_zachariasen
Lærke Zachariasen
Tlf.:23 67 68 32
Mail: laerke.zachariasen@frederiksbergteater.dk
 
 Koreograf:
dscf8558-tina_christina
Tina Christina Yensen
Tlf.: 53 80 43 90
Mail: tina.christina@frederiksbergteater.dk</