Ledelse/Kontor/Teamledelse/Andre

Teaterleder:

Gert V. Nielsen
Tlf.: 61 26 64 93
Mail: gert@frederiksbergteater.dk

Administration herunder: 

Bl.a.: Opdatering af enkelte sider samt kalender på hjemmesiden,
Indkøb af kontorartikler mv.
Souschef:

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk

Administration herunder: 

Bl.a.: Administration af venteliste (Står for udlevering
af alle navne/adresser til nye medlemmer –
og tilbagemeldinger ang. ventelisten) –  
Informationsmails til instruktørerne
Forhandling ang. øveweekender, forestillingsdage  
Cafeaftener og udvikling af disse
Vejledning i forhold til børne-/ungdomsholdene Varetager medlemskartoteket
Kontormedarbejder:

Dorthe Jensen
Tlf.: 27 20 89 08
Mail: dorthe.jensen@frederiksbergteater.dk
Administration herunder: Tager sig af større  Medlemskartotek, Billetter på nettet. 
Kontormedarbejder


Billede på vej

Lisette Torp
Tlf. 22 54 50 79 
Mail: lisette.torp@frederiksbergteater.dk
Administration herunder Kopieringsopgaver. Nyhedsbreve til medarbejdere, plakatophæng. 

Regnskabsmedarbejder:

Katja Riis
Tlf.: 41 58 56 96
Mail: katja.riis@frederiksbergteater.dk
IT – Administrationen
Kevin Sadeghi
Mail: ks@iqx.dk
Kevin kontaktes gennem Gert, da vi har travlt på nuværende tidspunkt. 
IT – Administrationen
Vi søger endnu en medarbejder til IT – Administration
Kontakt: Teaterleder Gert V. Nielsen.
Tlf. 61 26 64 93
eller mail: gert@frederiksbergteater.dk

Indkøber:

Susanne Thillerup
Tlf.: 61 20 41 83
Mail: susanne.thillerup@frederiksbergteater.dk

Indkøb af bl.a. kaffe, sukker, fløde, saftevand og andre køkkenartikler som fx håndsæbe
Post/Pakkeafhenter:

Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk

Opgave: Henter postpakker og modtagelse af varer mv.
Alt muligt pige:

Isabella Haurholm
Tlf.: 31 36 90 88
Mail: isabella.haurholm@frederiksbergteater.dk

Opgave: Sætter el-pære i lamper, toiletpapir, håndklæderuller, og anden form for oprydning og orden på teatret.

Kan også arbejde med scenografi, og må benyttes til dette, hvis det ikke går udover andre opgaver på teatret.
Teater Bibliotek

Martin Rasmussen
Tlf.: 40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk
Pr. team:

Palle Bo Nielsen
Mobil: 25 11 44 83
Tlf.: 38 88 11 35
Mail: palle.nielsen@frederiksbergteater.dk
Presseteamet står for den overordnet PR for teatret, bl.a. brochurer og fotografering.
Kostumeteam:
Sonja Andersen
Tlf.: 53 53 43 61
Mail: sonja.andersen@frederiksbergteater.dk
Værksted, maler afd.:

Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 22 86 39 17
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk
Lys/Lydteam:

Kenneth Skytte
Tlf.: 25 36 11 47
Email: Kenneth.Skytte@frederiksbergteater.dk
Andre funktionsopgaver.  
Cafeaftner for frivillige medarbejdere og voksenmedlemmer
Teamleder for cafeudvalget.

Sofie Poulsen

Tlf.: 31 15 62 72
Mail: sofie.poulsen@frederiksbergteater.dk
Cafeudvalg.

Charlotte Appelquist Rasmussen
Tlf.: 30 13 69 25
Mail: charlotte.timmermann@frederiksbergteater.dk
 Cafeudvalg.

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk