Ledelse/Kontor/Teamledelse/Andre

Teaterleder

Lisette Torp
Tlf. 22 54 50 79
 
 
 
Kontormedarbejder

Dorthe Jensen
Tlf.: 27 20 89 08
Mail: dorthe.jensen@frederiksbergteater.dk
Administration herunder  større  Medlemskartotek, Billetter på nettet. 
Kontormedarbejder

Kasserer/Regnskabsmedarbejder

Kasserer
Jesper Austad
Tlf.: 28 11 81 03
Mail: jesper.austad@frederiksbergteater.dk
 
 
 Venteliste 

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 22 18 74 42
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk
Webmaster – Facebook 

Gert V. Nielsen 
Tlf. 61 26 64 93 
Mail: gert@frederiksbergteater.dk
 
Indkøber

Susanne Thillerup
Tlf.: 61 20 41 83
Mail: susanne.thillerup@frederiksbergteater.dk
Indkøb af bl.a. kaffe, sukker, fløde, saftevand og andre køkkenartikler som fx håndsæbe
Post- og pakkeafhenter

Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
Opgave: Henter postpakker og modtager varer mv.
Vi søger
en altmuligmand

Kan du bruge en boremaskine, hammer, sav og f.eks. sætte en hylde, billeder op, sørge for der pærer i vores lamper mv., er du sikkert den person vi søger.
Et frivilligt job, der egner til en efterlønner eller pensionist.

 Opgave: Sætter el-pære i lamper og andre håndværksmæssige opgaver på teatret.  
Teaterbibliotek

Martin Rasmussen
Tlf.: 40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk
  
PR- team

Palle Bo Nielsen
Mobil: 25 11 44 83
Tlf.: 38 88 11 35
Mail: palle.nielsen@frederiksbergteater.dk
Presseteamet står for den overordnede PR for teatret, bl.a. brochurer og fotografering.
Kostumeteam

Sonja Andersen
Tlf.: 53 53 43 61
Mail: sonja.andersen@frederiksbergteater.dk
 
 

Værksted og malerafdeling

Skal du være vores næste ansvarshavende medarbejder for værkstedet?

Lys/Lydteam

Kenneth Skytte
Tlf.: 25 36 11 47
Email: Kenneth.Skytte@frederiksbergteater.dk

Rekvisitten

Skal du være vores næste ans. medarbejder for rekvisitten?

 
Andre funktionsopgaver.  
Cafeaftner for frivillige medarbejdere og voksenmedlemmer
Cafeudvalg.Cafeudvalg.

 Cafeudvalg.